Company Logo

Sitemiz Yapım Aşamasındadır. Takinya’nın Sihirli Papatyası çok yakında Sizin İçin Açılacak.

HİKAYEMİZ

Çok eski zamanlarda, volkanik bir dağın içerisinde Takinya'lılar yaşarmış. Burada daha önce hiç kimsenin görmediği canlılar ve çiçekler varmış. Rivayete göre Takinya Prensi, dönemin en büyük krallığı olan Aşeka kralının kızına aşık olur. Prens. gün aşırı prensese hediyeler gönderir Güller, menekşeler, orkideler ve nice görmediğimiz çiçeklerden gönderir. Aşeka kralı hediyelerin hiçbirini prensese göstermez ve vermez.. Aşkına karşılık bulamadığını düşünen Prens çok üzgündür. Buna çözüm olarak son bir hediyeyi kendi götürmek ister. Bir papatya alır ve atına atlar. Üç gün yol gider ve saraya ulaşır. Bir gece gizlice saraya girer ve prensesin odasını bulur. Prenses ürkmesin diye Papatya’yı yatağın üstüne koyar ve yanına bir not ekler. “Merhaba Prenses, Bu sihirli bir papatyadır. Ülkemde yetişen ve sırrını sadece Takinya’lıların bildiği bir çiçektir. Yaprakları kadar dilek hakkın var. Güzelliğinizin yanında sönük kalan bu hediyeyi kabul edin ve bir dileğiniz olarak beni isteyin.

Takinya Prensi” Prenses, denemek için bir yaprak kopartır ve dünyanın en güzel küpelerini ister. Küpeler hemen yatağın üzerinde belirir. Çok hoşuna gider en güzel kolyeler, çantalar derken papatya yaprakları biter. Prensesin etrafı onlarca takıyla dolmuştur. Gizlice Prensesi izleyen Prens üzgündür. Prensesin yüzünde ki gülümsemeyi çantasına koyar ve doğruca ülkesine gider. Prens yolda bir karar alır ve ülkesine gider gitmez bir emir verir. “Tez ola Takinya’da ki bütün sihirli papatyalar toplansın. Ve dünyanın dört bir yanında yaşayan kadınlara gönderilsin. Ve bilinsin ki sadece takı dilekleri gerçekleşecektir.” Ve Sen Değerli Ziyaretçi, Takinya’nın Sihirli Papatyası çok yakında Sizin İçin Açılacak.

Neler YAPIYORUZ?

Takinya otantik takıların ruhunu kendi tasarımlarıyla birleştirerek, tarihi ve sanatsal dokusuyla motifleyen; modern ve sıradışı modeller ile ürünlerini eşsiz bir şekilde zenginleştirmiştir. Dünya takı pazarına otandiğin dışında eşsiz tasarımlar katan Takinya tasarımcıları farklı sanatları kullanmaktadırlar. Çanta, şal , fular modelleri üretimi için ebru sanatı kullanılırken; bu bağlamda, bu ürünler dünyada benzersiz ve aynısının yapılması kendi ustası tarafından bile imkansızdır. Takinya, Takı ve Aksesuar pazarında kendi ütopyasını büyütmeyi kafasına TAKmış ve bu bağlamda herkese Takın ya! diyerek trendini oluşturuyor.

İletişim Bilgilerimiz